Alevi ve Tüm Devrimci Kurumlarına Çağrı – KPSAKD

12963742_230844713949048_7723787326726750548_n

Kıbrıs Pir Sultan Abdal çağrısı ile geçtiğimiz yıl Türkiye de bulunan devrimcileri ve ülkemizde katledilen sendikacıları anmak için gerçekleştirilen etkinliklerin bu yıl ki programını hazırlamak için dün bir toplantı yapıldı.

Toplantıya sadece DKB (Devrimci Komünist Birlik) katılım gösterdi. Bu nedenle iki örgüt söz konusu etkinliklerin içeriğini detaylı olarak belirlememe kararı ile 18 Nisan Pazartesi, saat 19:00’da KTÖS’te daha geniş bir toplantı için yeniden çağrı yapılması kararı almıştır.

İki örgütün etkinlikler için önerisi;
*6 Mayıs Denizlerin idamı,
*18 Mayıs Kaypakkaya’nın katledilişi
*Mayıs Şehitleri

14 Mayıs Cumartesi akşamı ortak bir salon etkinliği ile anılması, Fazıl Önder’in ise katledilişinin yıldönümünde akşam saatlerinde örneğin Sarayönü’nde toplanılarak meşaleler eşliğinde katledildiği noktaya bir yürüyüş ve kısa bir sokak eylemi ile anılması şeklindedir.

Bu öneriler katkıya ve her türlü değişikliğe açıktır. 18 Nisan Pazartesi akşamı detayları,(etkinlik yeri, içeriği, eğer Türkiye’den bir konuk çağrılacaksa kim olabileceği gb. ) konuşmak üzere saat 19:00’da tüm örgütleri KTÖS’te toplantıya çağırıyoruz.

Kıbrıs Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (KPSAKD) olarak, Tarihi sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Zaman meşru demokratik haklarımız için mücadeleyi yükseltme, bir olma, iri olma, diri olma Zamanıdır. Unutmayalım ki, bizleri kurtaracak olan kendi ellerimizdir. Ortak mücadele konusunda Alevi ve Devrimci kurumlarına çağrıda bulunuyoruz. Gelin canlar bir olalım…

www.kibrispirsultan.net
info@kibrispirsultan.net

Kıbrıs Pir Sultan Abdal Kültür Derneği
Pir Sultan Abdal Cultural Assocıates Cyprus

.